Neden AG Racing?

Daha çok; adrenalin, heyecan ve rekabet tutkunlarına hitap eden, yüksek efor sarfederek limitlerini zorlamayı sevenler için yelken sporunun “gezi yelkenciliği” kısmının biraz dışında kalan “yarış yelkenciliği” dünyası için AG Racing.

2 amacımız var…

  • Birincisi; yaş sınırlaması olmaksınız temel eğitimlerini tamamlamış adrenalin düşkünü öğrencilerimize, hem ileri seviye yelken bilgilerini vererek deneyimli yarışçılar olma yolunda ilk adımlarını atma, hem de muhteşem bir ekibin içinde inanılmaz keyifli ve heyacan dolu saatler geçirme fırsatı sunuyoruz.
  • İkincisi; daha önceden yarışçılık tecrübesi olmasına rağmen bir sebepten bu spora ara vermiş deneyimli yelkencilere, tekrar bilgilerini tazeleme ve yarışlarda kendilerini gösterme fırsatı sunuyoruz.

Bu sebeple yarış takımlarımızı; yıllardır bizimle devam eden deneyimli ekip üyelerimiz ile beraber, aramıza yeni katılan ekip üyelerimizle günden güne daha da büyüyerek oluşturuyoruz.

Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir

Yarış Teknelerimiz

Beneteau First40

 

Tam Boy     : 12,24 m

Genişlik       : 3,89 m

Ekip Sayısı  : 10-11

IRC Sınıfı     : 1

IRC Rating  : 1,087

M.A.T. 1010

 

Tam Boy : 10,15 m

Genişlik : 3,32 m

Ekip Sayısı : 8-9

IRC Sınıfı : 2

IRC Rating : 1,027

Arşiv yazıları…

03-Yelken Yarışları: Yıllar içerisinde verdiğimiz yelken eğitimleri sonrasında bu spora başlayan insanların iki farklı düşünce yapısına sahip olduğunu fark ettik. Birinci sınıf bu sporu keyif ve eğlence için yaparken, diğer bir sınıf ise bu sporu doğa ile olan mücadele, dalgalar ve sert rüzgar sonrası yaşanan adrenalin nedeniyle sevdiğini tespit ettik. Keyif ve eğlence için yapanlar için Marmaris merkezli yelken eğitimi ve tatil olanakları sunarken, adrenalin bağımlıları ve mücadeleci ruha sahip kursiyerlerimiz için İstanbul merkezli yelken yarışları programlarına başladık…. devamını oku