Neden AG RACING?

Temel Yelken Eğitimi’ni tamamlayan ve AGSC tarafından oluşturulan yarış takımlarında tüm yıl boyunca yarışmak isteyen adrenalin düşkünü yelkencilerimiz için hazırladığımız programdır. Bu program sonrasında bir çok yarış ekibinde kendinize yer bulabilirsiniz.

İki farklı sebeple yarış takımlarımızı oluşturuyoruz;

Birincisi; temel ve yarış yelken eğitimlerini tamamlayan ancak daha fazla adrenalin isteyen öğrencilerimize ileri düzey yarış yelkenciliğinin tüm detaylarını öğreterek iddalı bir ekip oluşturmak ve sizi deneyimli bir yarışçı yaparak yelken sporunu sevdirmektir.

İkincisi ; yelken yarışçılığını çok iyi bilmesine rağmen bu spora ara veren veya diğer ekiplerde yaşadığı olumsuzluklar nedeniyle memnun kalmayan deneyimli yelkencilere profesyonel yarış hizmeti sunmaktır. Bu kapsamda yarış takımlarımızı deneyimli ekip üyelerimiz ile birlikte her sene bünyemize yeni katılan üyeleri bir araya getirerek oluşturduğumuz havuzlardan kuruyoruz.

Süre                               : Bir Yıllık Yarış Takvimi
İstenen deneyim :
Temel Yelken Eğitimi
Tekne                           :
Beneteau First 40 / M.A.T. 1010
 
Katılım Koşulları
  • Takip ettiğimiz trofelerdeki toplam yarış günü sayısı 30’un üzerindedir.
  • Tüm bu trofeleri takip edebilmek için ekip kadromuzu geniş tutuyoruz ve teknedeki her pozisyon için yedekli bir ekip listesi oluşturuyoruz. Bu sayede size işinizi ve özel hayatınızı etkilemeden bu eşsiz sporu en iddalı profesyonel teknelerden birinde yapma fırsatı sağlıyoruz.
  • Takım oluşturulurken sizlerin müsaitlik durumu, teknede yapabildiğiniz görevlere ve deneyiminize göre kadrolar yapılmaktadır.Tüm sezon boyunca deneyiminiz ne olursa olsun sizlere IRC I ve IRC II sınıflarında en az 15 yarışa katılma imkanı sunuyoruz.
  • 2023 Yarış Sezonu için fiyat bilgisine “Detaylar & Satın Al” kısmından ulaşabilirsiniz.
  • Ödemelerinizi web sitemizden Kredi Kartı ile yapabilirsiniz.
  • Yarış takımına dahil olmak için daha önce Temel Yelken Eğitimi‘ni tamamlamış olma zorunluluğu vardır. Bu eğitimi başka okullar ya da kendi teknenizde almış olmanız yeterlidir. Yarış tecrübenizin olmasına gerek yoktur, çünkü yarış sezonu başlamadan önce yapılacak antrenmanlarla bu eksikleriniz kapatılacaktır.
  • Yarışlar için gerekli olan kişisel ekipmanlar hakkında bilgilendirme ilk buluşmada sizlere verilecektir.

Yarış Teknelerimiz

Beneteau First40

 

Tam Boy     : 12,24 m

Genişlik       : 3,89 m

Ekip Sayısı  : 10-11

IRC Sınıfı     : 1

IRC Rating  : 1,087

M.A.T. 1010

 

Tam Boy : 10,15 m

Genişlik : 3,32 m

Ekip Sayısı : 8-9

IRC Sınıfı : 2

IRC Rating : 1,027

Arşiv yazıları…

03-Yelken Yarışları: Yıllar içerisinde verdiğimiz yelken eğitimleri sonrasında bu spora başlayan insanların iki farklı düşünce yapısına sahip olduğunu fark ettik. Birinci sınıf bu sporu keyif ve eğlence için yaparken, diğer bir sınıf ise bu sporu doğa ile olan mücadele, dalgalar ve sert rüzgar sonrası yaşanan adrenalin nedeniyle sevdiğini tespit ettik. Keyif ve eğlence için yapanlar için Marmaris merkezli yelken eğitimi ve tatil olanakları sunarken, adrenalin bağımlıları ve mücadeleci ruha sahip kursiyerlerimiz için İstanbul merkezli yelken yarışları programlarına başladık…. devamını oku