İstanbul Yelken Eğitimi

İstanbul Yelken Eğitimi
İstanbul Yelken Eğitimi (Tarihi Yarımada)

İstanbul, yeryüzünün en güzel şehirlerinden biridir eminiz bu söze kimsenin itirazı olamaz.  Asya ile  Avrupa’yı birbirine bağlayan, Boğazın iki yakasına dağılan tepeleri ile birçok imparatorluğa başkentlik yapmış bu doğa harikası kent, sunduğu tüm güzelliklerinin yanı sıra stresli de bir kent. Araştırmalar son zamanlarda İstanbullular’ın kaygı ve stres denizinde boğulduğunu göstermektedir. Şayet siz de kaygı ve stres denizinde boğulduğunuzu düşünüyor fırsat buldukça rahat bir nefes almak istiyorsanız bu güzel coğrafyada yelken yapmaya ne dersiniz? Gelin tüm bu kaos ve kargaşadan İstanbul Yelken Eğitimi programlarımızla biraz olsun uzaklaşın ve sevdiklerinizde beraber harika vakitler geçireceğiniz mükemmel bir hobi edinin.

AG Yelken Kursu olarak; tarihi M.Ö. 2400’lü yıllarda Mısır’a kadar uzanan yelkeni şehir hayatından bir kaçış olarak Fenerbahçe-Kalamış’da sizlerle buluşturuyoruz. Yelken demek doğa demek, rüzgar demek, özgürlük demek, sınırsız bir gökyüzü, sınırsız bir turkuaz demek.Ülkemiz ve tüm dünya için 2020 yılı başından beri içine sıkışıp kaldığımız bu salgın sürecinde eminiz hepimiz kendimizi kısıtlanmış, özgürlüklerimiz elimizden alınmış, sosyal hayattan uzaklaşmış hissediyoruz. Bu yaşanan sıkıntılı süreçle birlikte eski dinamiklerimize kavuşma arzusu ile yanıp tutuşuyor, ister tek başınıza, ister aileniz ve sevdiklerinizle ya da kurumsal olarak size rüzgarla konuşmayı, denizle satranç oynamayı, stresinizi yönetmeyi vaat ediyoruz.

Sizleri nasıl bir yelken kariyeri bekliyor?

Yelken eğitimi için sıfırdan başlayacak olsanız bile sizler için hazırladığımız çeşitli paketlerimiz var. Yelken eğitimlerimiz genelde 3’er saatten 4 ders olacak şekilde toplam 12 saat üzerinden planlanmıştır. Temel Yelken Eğitimi ile yelkene ilk adımı attığınız andan itibaren rüzgarla dans etmeye hazırsınız demektir. Konusunda uzman yelken eğitmenlerimiz teorik yelken/denizcilik bilgileri ile harmanladıkları derslerin tamamını tekne üzerinde pratiğe dayalı vermektedir.

İstanbul yelken eğitimi programlarımız ile herşeye sıfırdan başladığınız düşünülerek arka arkaya alacağınız 3 seviye eğitim ile başlamaktadır.

istanbul yelken eğitimi
İstanbul Yelken Eğitimi (Fenerbahçe)

I.Seviye, Temel Yelken Eğitimi (3 Saat – 4 Ders): Eğitimlerimizde kullandığımız teknelerimiz 10m üzeri dümen kontrol yelkenli teknelerdir. Bu eğitim paketimizde teknede yelkenlerin kullanımına dair her şeyi öğrenirsiniz. Başlıca işlediğimiz konulardan bazıları; yelkenli yat arma ve donanımları, yelkenlerin basılması/indirilmesi, yelken trimleri, manevralar ve camadan gibi önemli konulardır.

II.Seviye, İleri Yelken Eğitimi (3 Saat – 4 Ders): Temel Yelken Eğitimi sonrası hem yelken deneyiminizi artırmak hem de yelken kullanımı haricinde kalan diğer denizcilik konuları için hazırladığımız paketimizdeki bazı konular; Ayrılma/yanaşma, gece seyri, navigasyon ve meteoroloji, demirleme, telsiz kullanımı başlıkları altında toplanmaktadır.

III.Seviye, Uzun Rota Yelken Eğitimi – Mil kazanma (1 gece tekne konaklamalı 2 gün): Fenerbahçe Marina çıkışlı başlayacak olan yelken eğitimlerimiz 2 gün 1 gece tekne konaklamalı olarak planlanmıştır. İstanbul>Yalova>İstanbul veya İstanbul>Trilye>İstanbul rotalı olarcak şekilde yapacağımız seyirlerde öğrendiğiniz bütün Temel ve İleri Yelken konuları tekrar edilecek, bir yelkenli teknede yaşamı deneyimleyecek ve mil kazanma şansı yakalayacaksınız.

İstanbul yelken eğitimi programlarımıza katılımı kendiniz ve sevdikleriniz için bireysel, şirket çalışanlarını ve iş arkadaşlarınız için kurumsal olarak düşünebilirsiniz, eğitimlere bireysel olarak veya şirketiniz çalışanları ile birlikte katılabilirsiniz. Bir ekip olarak yelken yapmanın şirketiniz çalışanları arasındaki bağı nasıl güçlendirdiğini, uyumu nasıl artırdığını ve kurumsal hayattaki gibi ekip çalışmasının başarıyı nasıl getirdiğini görmek motivasyonlarını en üst seviyeye çekecektir.

Kurumsal Yelken Eğitimleri; profesyonel iş hayatı ve yelken  aslında birbirine çok yakın kavramlardır. Yelken doğa ile birlikte doğa şartları altında rakiplerinizle mücadele yetisi geliştiren bir takım sporudur. İş hayatı da benzer dinamiklerden geçer. Başarı; motivasyon, takım çalışması, görev dağılımı, problem çözme yetisi, stres ve kriz yönetimi gibi kavramlarla ancak gelir.

Yelkenli Yarış Eğitimi (4 saat – 3 gün) : Adrenalin, rekabet, heyecan ve keyif tutkunuz varsa tercih edebileceğiniz yelken eğitimidir.  Aldığınız temel yelken eğitimi sonrasında bu tutkudan kopamıyorsanız ve adrenalin bağımlılığınız oluşmuş ise tam size göre bir paketimiz var. Bu eğitim sonrasında dilerseniz AG Racing Academy’de oluşturduğumuz yarış takımlarımızda dilerseniz de farklı yelken takımlarında yer bulabilir yıl içinde İstanbul veya farklı şehirlerde yapılacak bir çok yarışta tutkunuzu yaşayabilirsiniz. Yelken Yarışları Eğitimi makalemize göz atmayı sakın unutmayın.

İstanbul Yelken Eğitimi
İstanbul Yelken Eğitimi (Adalar)

Sürekli eğitim olmasın biraz da eğlenelim keyifli zamanlar geçirelim değil mi?

Ag Yelken Kursu’nu sadece İstanbul yelken eğitimi programları sunan bir okul olarak değerlendirmeyin. İster canınız istediğinde, isterseniz yılbaşı, doğum günü, sevgililer günü, şirket misafirlerinizi ağırlama veya diğer özel günlerinizde konforlu yelkenli yatlarımızla inanılmaz saatler geçirebilirsiniz. Kız kulesi-Tarihi Yarımada-Haliç-Saraylar-Hisarların güzel manzarası eşliğinde  İstanbul Boğazı, Prens Adaları veya Marmara kıyılarındaki birçok güzel destinasyona aileniz, sevdikleriniz veya şirket çalışanlarınızla yelken açalım, yemek yiyelim, güneşi batırarak keyifli zamanlar geçirelim.

Bir adım daha ileriye gidelim, kendinizi sadece İstanbul Yelken Eğitimi programları veya yelken etkinleri ile sınırlamayın. Sizleri ve sevdiklerinizi inanılmaz bir yelkenli tekne tatiline çıkacağınız Marmaris (Hisarönü) Palmiye Marina‘ya bekliyoruz. Detaylara web sitemizdeki Charter > Marmaris başlığının altından ulaşabilirsiniz.

Bütün yelken eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz ile ilgili diğer detayları web sitemizi dolaşarak edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir