Yelkenli Tekne Kiralama (Marmaris)

Sevdikleriniz ile beraber büyükşehirin kaosundan ve iş stresinizden kurtulup, Marmaris Hisarönü çıkışlı Datça ve Bozburun Yarımadaları arasındaki eşsiz koylarda mavi ve yeşilin dansına eşlik etmenin vakti gelmedi mi? Üstelik bu keyfi yaşarken aynı zamanda AG Yelken Kursu’nun tecrübeli eğitmenleri ile birlikte denizcilik ve yelken bilgilerinizi geliştirme tecrübenizi artırma fırsatı bulacaksınız.

yelkenli tekne kiralama
Yelkenli Tekne Kiralama (Oğlan Boğuldu)

Neden Yelkenli Tekne Kiralama?

Hiç kuşku yok ki yaşanan pandemi süreci hayatımızdaki tercihlerimizi değiştirmemize sebep oldu. Bunlardan bir tanesi de kesinlikle tatil anlayışımız. Otellerin ve şehirlerin kalabalığından uzak, daha izole yerleri tercih etmeye başladık. İşte bu nedenle oluşturduğumuz yelkenli tekne kiralama programlarımızdan birini seçerek değişen yeni dünya trendlerinin belki de en özeline sahip olma imkanı bulacak ve tatil anlayışınıza yepyeni bir boyut kazandıracaksınız.

Marmaris Hisarönü Palmiye Marina’da bağlı bulunan yaşam ve yelken konforunun üst düzey olduğu yat sınıfı yelkenli teknelerimizi Nisan ve Kasım ayları arasında 3 gece 4 gün veya 5 gece 6 gün şeklinde AG Yelken Kursu’nun eğitmenleri eşliğinde sevdikleriniz ile birlikte kiralayarak; Marmaris Hisarönü Körfezi, Selimiye, Bozburun ve Datça rotasında yelkenlerinizi rüzgâra göre ayarlıyor, mavi ve yeşilin sonsuzluğuna yelken açıyorsunuz. Sayısız deniz taşıtının içinde sadece yelkenli bir teknenin sizlere verebileceği, sessizlik, huzur, naturellik, tüketim alışkanlıklarınızı değiştirme, minimal yaşam ve rüzgar ile birlikte hareket etme gibi birçok konuda inanılmaz bir deneyim yaşayacaksınız.

Hem Tatil Hem Eğitim

Yelkenli Tekne Kiralama
Yelkenli Tekne Kiralama

Marmaris yelkenli tekne kiralama programlarımızla bir yandan sakin koylarda tatilinizin tadını çıkarırken, dilerseniz aynı zamanda AG Yelken Kursu eğitmenleri eşliğinde yelken deneyiminizi seviyenize göre geliştirebiliyorsunuz. Basit güvenlik ve çatışma kuralları, yelkenli tekne donanımları, denizcilik terimleri ve yönler, dümen tutma, yelken basma ve indirme, yelken seyirleri ve manevralar, yelken trimleme, camadan vurma, denizci bağları, demirleme, seyir fenerleri, navigasyon, marina giriş çıkış prosedürleri gibi bir çok konu hakkında eğitim alabiliyorsunuz. Günün yorgunluğunu ise dilerseniz Selimiye,  Bozburun, Datça koylarında bulunan restoranlarda güneşin batışına bırakabiliyorsunuz. Yemek sonrasında teknemize dönüyor, bir sonraki günün rüzgâr durumuna göre rotamızı belirliyor ve yıldızların altında yudumladığımız içeceklerimizin ardından gün doğumunda buluşmak üzere kamaralarınıza çekilebiliyorsunuz.

AG Yelken Kursu ailesi olarak en çok da Marmaris yelkenli tekne kiralama konseptimizde bir daha asla vazgeçemeyeceğiniz denizde ve teknede yaşamı deneyimlemenize önem veriyoruz. Seyir öncesi rota planlaması, kişi sayısı ve güne göre yiyecek içecek alışverişi ve yerleşme, tekneyi seyre hazırlama, seyir sonrası teknenin toparlanması, yemeklerin hazırlanması, wc ve duş kullanımı, teknede geceleme, hava takibi gibi bir çok konu da tecrübe sahibi olabiliyorsunuz.

Yelkenli Tekne Kiralama
Yelkenli Tekne Kiralama (Oceanis 41.1)

Teknelerimiz

Filomuzda yer alan dünyanın prestijli yelkenli tekne markaları arasındaki Beneteau’nun, Ocenanis 41.1 ve Cyclades 39.3 model tekneleri ile yelkenli tekne tatilinizi en üst düzeyde konforlu geçireceksiniz. Yelken seyri için işleri inanılmaz kolaylaştıran elektronik ve mekanik donanımlarının yanında geniş kamaraları, bir veya iki tuvalet seçenekleri, bluetooth hifi cihazları, fırın-ocak-buzdolabı gibi standart mutfak donanımlarının yanında kahve tiryakileri için nespresso/kahve makinaları, laptop tablet telefon şarjları için ihtiyaç duyduğunuz 220V inverter donanımları ve USB çıkışları, yüzme platformları, sıcak su, vebasto kamara ısıtma sistemleri, istediğiniz zaman kara ulaşımınızı sağlayacak motorlu botları gibi daha bir çok konfor ekipmanı da yelkenli tekne tatilinizde konfor çıtanızı bir hayli üst seviyeye çıkaracak, keyfili saatler günler geçirmenizi sağlayacaktır.

Daha önce yelkenli tekne tecrübenizin olup olmamasının hiç bir önemi yok, sağlığınızın yerinde olması ve deniz tutkunu olmanız fazlasıyla yeterlidir. Ancak yaza daha çok var veya öncesinde biraz bişeyler öğrenmek iyi olabilir diyorsanız gene Marmaris veya İstanbul’da sizlere sunduğumuz yelken eğitimi programlarımızla yelken dünyasına ilk adımlarınız atmaya başlayabilirsiniz.

Unutmayın! Yelken sadece bir spor değil aynı zamanda sonsuz bir özgürlük, mavi ve yeşil demektir. Rüzgarı hissetmek, onunla ve denizle savaşmak değil onlara eşlik etmek demektir. AG ailesi olarak Marmaris yelkenli tekne kiralama programlarımızdaki tek amacımız bu hisleri yaşarken elde edeceğiniz huzura ve mutluluğa ortak olabilmek. Hiçbir şeyi düşünmeden izole ve huzurlu bir tekne tatili yaşayabilmeniz için siz sadece takviminizi planlayın, sevdiklerinizi yanınıza alın, gerisini bize bırakın.

Marmaris yelkenli tekne kiralama ve İstanbul yelken eğitimi programlarımızla ilgili diğer tüm detaylara web sitemizden ulaşabiliriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir