Hakkımızda

Yelkenciliğin bir spor dalı olmasının yanında, birçok kişi için şehir hayatından kaçış olarak görülmesi ve teknede yaşamın bir felsefe olarak kabul edilmeye başlanması, bize AG Sailing Course’u kurma fikrini verdi.

Her gün sayıları hızla artan ve artık marinalarda bağlama yeri bulamayan yelkenli yatlar, yaşam trendlerinin ne yönde geliştiğinin bize en güzel göstergesi oldu. Yaşam konforuna sahip yelkenlilerin, daha önce yelken eğitimi almamış, yelkenle hiç ilgisi olmayanların bile rahatça kullanabilmeleri için tasarlanmış olmaları, özellikle ailelerin bu yatlara olan ilgisini oldukça artırdı. İşte bu fikirden yola çıkarak hayatını denizde geçirmek isteyen herkese yelken eğitimleri vermeye, onlara yelken açmayı öğretmeye karar verdik.

Dünyaca ünlü markalardan oluşan tekne filomuz ve deneyimli eğitmen kadromuzla, verdiğimiz yelken eğitimlerinde farklılığımızı herkesin görmesini sağladık. Yelkencilik ve denizcilik keyif alınması gereken bir aktivite olduğu için, yoğun denizcilik kavramlarıyla dolu teorik eğitimler yerine tamamı tekne üzerinde gerçekleşen daha çok pratiğe dayalı kendi çağdaş yelken eğitim sistemimizi kurduk.

Deniz ve rüzgarın hayatınıza ne kadar renk katacağına tanık olacaksınız.

Ekibimiz

Kurucu & Eğitmen

Barbaros
SARP

Satış&Planlama

Ebru HEKİMOĞLU

Eğitmen

Veli Murat AÇIKALIN

Eğitmen

Ömer
KAYA

Eğitmen

Safa
YALÇIN

Filomuz

Beneteau Oceanis 41.1

3 Kamara – 2 WC
Tam Boy : 12,43 m
Genişlik : 4,20 m

Beneteau First 40

3 Kamara – 1 WC
Tam Boy : 12,24 m
Genişlik : 3,89 m

MAT 1010

2 Kamara – 1 WC
Tam Boy : 10,15 m
Genişlik : 3,32 m