Temel Yatçılık Yelken Eğitimi

Süre                               : 12 saat (Tamamı Pratik)
İstenen deneyim : Gerekmiyor
Tekne                           : M.A.T. 1010 / Beneteau First 40
Katılımcı sayısı    : 1-5

Daha önce hiçbir tecrübeniz veya yelken eğitiminiz olmasa bile bu programda yat sınıfı yelkenli bir tekne, teknenin donanımları ve yelkenlerin kullanımı hakkında temel seviyede bilgi sahibi olacaksınız. Eğitim sonunda uygun hava şartlarında yelkenleri kullanarak bir tekneyi istediğiniz noktadan başka bir noktaya götürebilecek seviyeye gelirken kendi teknenizin kaptanı olmak için de ilk adımı atmış olacaksınız.

Eğitim, 3 saatlik 4 dersten oluşmaktadır. Seyir yapılacak tekneler 10m üzeri dümen kontrol yelkenli teknelerdir. Tamamını tekne üzerinde pratiğe dayalı alacağınız derslerde; yelkenli yat arma/donanımları, yatçılık/yelkencilik terimleri, yelkenlerin basılması/indirilmesi, seyre hazırlık​, seyirler/manevralar, yelken trimleri, camadan gibi önemli konular işlenecektir.

Her öğrenci kendi programını belirler ve bir hafta öncesinden istediği gün ve saate rezervasyon alarak derslere katılır. Grup derslerinde katılım 4 kişi ile sınırlıdır.

*Fiyatlara KDV dahil değildir. Online alımlarda kredi kartınıza 12 ay taksit imkanı (3 ay taksite kadar vade farkı yoktur).

 

Temizle